O nas

Jesteśmy biurem instalacyjnym, które ceni optymalne oraz energooszczędne rozwiązania oparte o nowoczesne technologie. Zajmujemy się projektowaniem, konsultingiem, oceną i analizą rozwiązań zastosowanych w istniejących budynkach, proponujemy i projektujemy rozwiązania dające Inwestorowi niezależność energetyczną na każdym etapie życia inwestycji. Zaczynamy od idei, poprzez wstępne koncepcje, analizę i wybór optymalnych rozwiązań instalacyjnych przy ścisłej współpracy z Inwestorem lub Wykonawcą.

19+
lat grupy na rynku
466+
zrealizowanych przez grupę projektów
30
instalatorów

BIM

Nasza dokumentacja powstaje w oparciu o technologię BIM (Building Information Modeling), która jest podstawą do prac wykonawczych i monterskich. Elementy instalacyjne modelowane są w przestrzeni 3D, co zapewnia możliwość pełnej koordynacji wielobranżowej oraz ułatwia i przyspiesza ich  montaż. Po zakończonej inwestycji powstały model BIM jest nieocenioną bazą wiedzy dla Inwestora. Nasze modele budowane są z myślą o prostym przedmiarowaniu oraz harmonogramowaniu prac na etapie wznoszenia obiektu. Dzięki tej technologii możliwe było wdrożenie w naszym biurze programu "zero kolizji".

BIM1

Ekspertyzy

Przygotowujemy opracowania, w których zawarte są szczegóły dotyczące stanu technicznego instalacji danego budynku. Dla skomplikowanych i rozbudowanych instalacji dokumentację wzbogacamy o skany 3D. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, wskazujemy ich przyczyny, skutki oraz wskazujemy najbardziej skuteczne sposoby ich usunięcia.

Ekspertyzy - WęzełEksperyzy - Uzdatnianie wodyEkspertyzy - CentralaEkspertyzy - Kotłownia

Niezależność energetyczna

Opracowujemy audyty energetyczne oraz w oparciu o nie projektujemy instalacje umożliwiające zarządzenie szeroko rozumianą energią. Proponujemy rozwiązania, które pozwolą świadomie i racjonalnie bilansować i wykorzystywać energię poprzez stosowanie odnawialnych źródeł.

Zakładka - Niezależność energetyczna - do podmiany

Zaprojektuj i wybuduj

Tryb „Zaprojektuj i wybuduj” został stworzony specjalnie dla tych Inwestorów, którzy poszukują wszechstronnej obsługi. Budując obiekty w tej formule koordynujemy proces powstawania inwestycji na każdym jego etapie – od opracowania koncepcji po oddanie obiektu do użytkowania. Zapewniamy skanowanie 3D robót zanikających oraz aktualizowanie i parametryzowanie modelu BIM.

IMG_5943IMG_5071Zakładka Zaprojektuj i wybuduj - zdjęcie ze znakiem wodnym do podmianyzakladka-zaprojektuj-i-wybuduj-51

Dołącz do nas

Nasz zespół projektowy tworzą ludzie z dużym doświadczeniem, wysokimi ambicjami, pełni entuzjazmu, pozytywnie nastawieni do świata. Daje nam to możliwość podejmowania się ambitnych i trudnych projektów na terenie całego kraju oraz Europy. Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu, prześlij swoje CV oraz list motywacyjny na adres rekrutacja@ibg.gda.pl

Zakładka - Dołącz do nas

Vistal

Projekt hali wytwórni ciężkich konstrukcji stalowych wyposażonej w 5 suwnic o udźwigu 100 Mg, 5 suwnic o udźwigu 25 Mg, 1 suwnicy o udźwigu 20 Mg oraz hali do antykorozji wyposażonej w 1 suwnicę o udźwigu 25 Mg wraz z częścią biurowo-socjalną.

 

 • Lokalizacja: Gdynia
 • Powierzchnia zabudowy: 18 459 m²
 • Maksymalna głębokość: 10m
 • Całkowita długość nabrzeża: 110m

Creaton

Projekt budowlany zamienny oraz projekt wykonawczy hali produkcyjnej wraz z częścią socjalno-biurową, hali komisjonowania, portierni, zbiornika retencyjnego ppoż oraz budynku stacji transformatorowej.

 

 • Lokalizacja: Widziszewo
 • Powierzchnia użytkowa: 33 000 m²
 • Inwestor: Creaton
 • Projekt: 2012
 • Partnerstwo: Dekpol S.A.

ABB Tiger

Obiekt przemysłowo-magazynowy z zapleczem socjalno-biurowym wraz z infrastrukturą towarzyszącą zaprojektowaną dla Zakładu Produktów Energoelektroniki ABB. Całość składa się z dwóch jednokondygnacyjnych hal technologicznych oraz dwukondygnacyjnego budynku biurowego.

 

 • Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
 • Powierzchnia użytkowa: 19 645 m²
 • Inwestor: ABB S.A. 
 • Projekt: 2015

Hala produkcji silikatów H+H

Wykonanie projektu wykonawczego, zagospodarowanie terenu w zakresie architektury oraz sieci na PZT, sprawowanie nadzoru autorskiego w w/w zakresie oraz wykonanie wielobranżowego projektu budowlanego zamiennego dla fabryki materiałów budowlanych w Redzie – Hala produkcji silikatów

 

 • Powierzchnia netto: 4 348 m²
 • Lokalizacja: Reda
 • Inwestor: H+H SILIKATY S.A.
 • Projekt: 2021

Zakład produkcyjny Valmont

Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej w zakresie projektu koncepcyjnego, projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, projektu wykonawczego, dokumentacji kosztorysowej, wykonanie projektu budowlanego zamiennego na nadbudowę zakładu, projektów odbiorowych, udział w uzyskaniu wymaganych uzgodnień, pozwoleń i opinii.

Projekt obejmował rozbudowę hali produkcyjnej o część załadunkową i warsztaty utrzymania ruchu, nadbudowę budynku biurowego, budowę budynku portierni, magazynu oraz obudowy gazów technicznych w butlach, zbiorników gazów technicznych oraz fundamentów pod urządzenia, a także zagospodarowanie terenu oraz niezbędną infrastrukturą techniczną

 

 • Powierzchnia całkowita opracowania: 12 000,00 m²
 • Lokalizacja: Siedlce
 • Inwestor: VALMONT POSKA SP. Z O.O. 
 • Projekt: 2014 - 2018

.

Napisz do nas

Kontakt

Bałtyckie Centrum Biznesu BCB

ul. Azymutalna 9

80-298 Gdańsk

tel. +48 58 342 48 25

tel. +48 58 554 81 96

fax +48 58 551 18 57

Masz pytania?

Napisz do nas

biuro@imep.pl

Industria MEP Sp. z o.o., ul. Azymutalna 9, 80-298 Gdańsk, KRS 0000306540, Sąd Rejonowy Gdańsk Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy KRS, Regon 220650555, NIP 957-100-29-71